(11 votes, average 5.00 out of 5)
Ses Yalıtımı 5.00 average 5 based on 11 votes 11.

SES YALITIMI

Ses yalıtımı, ses geçiş kaybının arttırılması anlamına gelir ve gürültü denetimini içerir. Ortamdan kaynaklanan hava seslerinin bitişikteki mekana geçmesinin engellenmesi ve darbeyle oluşan katı cisimlerde yayılan sesin yalıtılmasını kapsar. Bina sakinlerini rahatsız eden sesin yayıldığı yolları yok etmek ya da konser salonu, sinema, kütüphane, stüdyo gibi mekanlarda dışarıdan gelen sesi azaltmak gerekir. Bu amaçla ses yalıtımı tüm bölme elemanlarının cam yünü ve taş yünü gibi mineral esaslı malzemeler veya poliüretan veya melamin esaslı akustik köpükler ile yalıtılması ile yapılmalıdır.

Not : Yangına dayanıklı akustik sünger stoklarımızda mevcuttur.

  ses-yalitimi

Piramit Sünger / Yumurta Sünger / Labirent Sünger / Spesiyal Sünger

- Yüksek yoğunluklu,
- Yüksek sıcaklık ve aleve maruz kaldığında erimez, akıcı damlacık oluşturmaz ve yapısal değişikliğe uğramaz.&nbsp
- Nem aldığında küflenmez, yapısal bozulma göstermez.
- Foam Piramit sünger tüm gözenekleri açık, ses emme / yutma özelliği ve yanmama özelliği vardır.
- Özellikle iç mekanların akustik düzenlenmesi için idealdir.
- Düşey ve yatay yönde seslerin yalıtımı amacı ile duvar, tavan ve zemin gibi alanlarda kullanılabilir.
- Yangın hassasiyeti olan yerlerde, Stüdyolarda, açık plan ofislerde, restoranlarda, atış poligonunda, diskoda, ba da, düğün salonunda ses yalıtımını veya akustiği düzenlemek için kullanılır. Ayrıca Klima ve havalandırma kanallarında, motor seslerinin olduğu yerlerde gürültünün azaltılması içinde kullanılabilir.
- Foam piramit sünger özel yapıştırıcısı kullanılarak herhangi temiz bir yüzeye kolayca tatbik edilir.
- Plakalar halinde ambalajlanmaktadır.
- Standart renkleri, Siyah - Füme - Gri

labirent-sungerler-5489  piramit-sungerler-15  
spesiyal-sunger-15  yumurta-sunger-5
Akustik Ses Yalıtım Süngeri Teknik Özellikleri

- Ortamdaki sesin akustiği için kullanılır
- Makine Dairelerinde Ses yalıtım amaçlı
- Jeneratör Odalarında Ses Yutum Özelliği
- Prova Ve Kayıt Stüdyolarında
- Mix Odalarında
- Müzik Odalarında


AKUSTİK SES SÜNGERLERİ NERELERDE KULLANILIR ?

Müzik stüdyoları, sinema, tiyatro, fabrikalar, ofisler gibi kapalı mekanlarda, hacim akustiğini iyileştirmek amaçlı kullanılan piramit veya viyol (karton yumurta kabı formu) şekilli sünger ürünlerdir. Poliüretan köpükten imal Echopol ve Firex ile melamin köpüğünden imal Basotect markalı ürünlerin farklı özellikleriyle alternatif seçimlere imkan sağlanır. Stoklarımızda mevcuttur. Ses yalıtımı, bir mekandan diğer bitişik mekana ses enerjisinin geçiş yaparken iki mekanın ara kesitinde (duvar, döşeme, tavan) diğer mekana rahatsızlık vermeyecek belli bir orana indirgenmesi, ses azaltımıdır. Yumurta ve piramit süngerler ses yalıtım sisteminin bir parçası ve ses yalıtımına faydalı olmakla beraber esas görevleri iç ortamda ki ses enerjisinin yansımalarını engellemek, yansıma sürelerini (reverberasyon) düzenleyerek iç ortam akustiğini istenilen amaca uygun hale getirmektir. Tek başlarına ses yalıtım malzemesi olarak kullanılmaları doğru değildir. Echopol en ekonomik fiyatlı ürün olurken, yanma sınıfı olarak dezavantajlıdır.